Omamná vůně Vánoc

Omamná vůně Vánoc

Vánoce jsou pro milovníky jídla, gurmány a požitkáře něco jako nekonečný týden plný chutí a zážitků.  Oblaka omamných vůní se vznášejí nad tácy s cukrovím, na tržištích si nás za nos přitáhne stánek se svařeným vínem, punčem, nebo perníčky a obsah talířů se v každé rodině změní z chronicky se opakujících celoročních hitů na pokrmy sváteční, díky rozšířené nabídce obchodů mnohdy i exotické.

I my jsme, jako každoročně, hledali pro letošní svátky k zimním stálicím zas něco nového, neokoukaného.

Letošním objevem je zimní cukr, u kterého jsme přesvědčení, že s vámi nakonec poputuje celým rokem. Třtinový cukr s vůní těžkého, horkého, zimního „parfému“, udělá i z obyčejného tvarohu k snídani božskou manu.  O jeho širokém využití se postupným zkoušením přesvědčíte sami.

Máte rádi zázvorové sušenky?  Náš tým novinek posílil citronový zázvor. Prášek je kombinací ostrosti čerstvého zázvoru a svěží citronové chuti. A pokud vám ještě po Vánocích zbude něco v plechovce, můžete s ním vylepšit kuře, polévku nebo dresink na salát.

Třetím zástupcem, stále ještě neokoukaných novinek, jsou Tonka boby.  V celkem nenápadné fazolce se skrývá tolik vůní a chutí, jako v celé cukrárně. Velmi tvrdé fazolky se strouhají stejně jako muškátový oříšek a chutnají a voní vanilkou, mandlemi a rumem.  Tonka boby harmonicky doplní sladká jídla, dezerty, koláče a sušenky. Tonka boby ale také umí nahradit vanilku a to je při dnes stále rostoucích cenách vanilky, více než příjemné.

Že začínáte slyšet rolničky a šustění balícího papíru ? Nezoufejte, tyhle halucinace se měsíc před Vánoci nejlépe zahánějí v pohodlném křesle, se sklenkou dobrého vína a romantik může i zapálit nějakou tu svíčku. Psychická příprava na konec roku je také velmi důležitá, nepodceňujte ji a v klidu si dočtěte naše voňavé povídání.

Pro staromilce máme v zimní nabídce koření jednodruhová, aby si mohli své chuťové buňky a nosíky uspokojit dle potřeby. Konkrétně jsme přidali anýz, kardamom, hřebíček, badyán a pomerančovou kůru. Cejlonskou skořici jsme už taky doplnili do polic. Pro vyznavače jistot pak znovu nabízíme velmi úspěšnou, jedinečnou, směs koření pro svařené víno, či jiné teplé, zimní nápoje. A nápojovou novinku pro zdravé zahřátí - masala chai - s vůní orientu.

 

A jestli nikdo nekouká, můžete začít tajně ochutnávat už teď ……..

 

 

Top