Šafrán, celý 0,5 g

I v 21. století je stále nejušlechtilejším a nejdražším kořením na světě! V arabském světě se šafrán  pěstuje po tisíciletí. Dnes se pěstuje i ve Španělsku, Rakousku a Švýcarsku. Zvláštností těchto květů šafránu je pěstování a množení bez použití chemických přípravků.

Šafrán má zvláštní chuť a měl by být velmi opatrně dávkován. Je mírně hořký a aromatický. Příliš mnoho šafránu způsobuje kovovou chuť v ústech. Kromě jeho nenapodobitelné chuti, poskytuje šafrán i nezaměnitelně krásnou barvu.

Důležité: jako náhrada šafránu se někdy nabízí produkt šafránová žluť, nebo můžeme narazit i na falešný šafrán. Tyto výrobky nezřídka obsahují různý počet Éček, někdy kukuřičnou mouku, sůl, nebo sušené květy měsíčku pro dodání důvěry. Nic z toho však nemá s šafránem, ani jeho jedinečnou chutí nic společného.

Použití: do arabských rýžových hrnců, je neodmyslitelnou součástí například rizota Milanese, vhodné i pro paellu, ryby, těstoviny, likéry, koláče a pečivo.

Náš tip: vzhledem k tomu, že šafrán je tak nenahraditelný a vzácný, stojí za to si při zpracování počínat opatrně. Šafrán s trochou cukru nebo soli (v závislosti na dalším použití) jemně nadrtíme v hmoždíři – tak abychom narušili povrch a mohlo se uvolnit maximální množství chutí.

Hmotnost 0,5 g
Balení malá kovová dóza
Produkt společnosti SAFFRON, která získává šafrán přímo od šafránových farmářů v oblasti Khorassan, světově proslulé pěstitelské oblasti šafránových krokusů, na hranicích Afghánistánu a Íránu

Dostupnost: Skladem
Kód: SpS-052-80
206,00 Kč
Top