Maďarská pálivá paprika, mletá 100g

Szegedi paprika Rubin, pálivá - 100 % maďarský produkt
Pokud si vyberete tento produkt můžete se spolehnout, že dostáváte do ruky mletou papriku, která je vyrobena ze 100% maďarských surovin, je vynikající kvality a má vysokou barvivost.
Pálivá mletá paprika má dominantní pálivou chuť díky rostlinnému alkaloidu názvem kapsaicin (capsaicin, kapsicin). Kapsaicinu se přisuzuje mnoho pozitivných zdravotných účinků. Kapsaicin je rozpustný v alkoholu a tucích.
Od roku 2015 se Szegedi paprika stala pojmem a dostala se mezi významné chráněné maďarské produkty označované jako Hungarikum. Charakteristickými vlastnostmi mleté papriky označené jako Szegedi paprika jsou: odrůdy szegedské papriky, zvláštnosti podnebí a půdní vlastnosti v regionu, kvalitní zemědělské technologické procesy, pečlivá sklizeň, dosušování, moderní technologie szušení, mletí v tradičných kamenných mlýnech.
Použití: guláše, polévky, omáčky, pečivo, ryby nebo marinády na gril

Tip: Nepoužívejte papriku přímo v horkém tuku nebo zhořkne, cukr obsažený v paprikách se spálí a nepříznivě ovlivní chuť i barvu pokrmu.

Hmotnost 50 g
Balení
sáček
Výrobce Rubin Szeged Maďarsko
Ochranná značka Hungarikum, OEM
"OEM Oltalom alatt álló eredet megjelölés - Prudukt chráněným původem". Ochranná značka OEM v případě papriky znamená, že celý životní cyklus produktu probíhá pod kontrolou a musí se uskutečnit v regionu Szeged a to od setí (výhradně povolených odrůd) až po balení pro koncového zákazníka.

Dostupnost: Skladem
Kód: SpS-RUB-017
63,00 Kč
Top