Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici

Štýrský dýňový olej, 1000 ml

Štýrský dýňový olej je nesrovnatelný s jakýmkoliv dýňovým olejem, který jste mohli ochutnat. Výrobek s chráněným názvem, vyniká specifickými vlastnostmi, které žádný jiný nemůže mít. Jen prvotřídní tmavě zelená dýňová semínka bez slupky mohou projít lisem manufaktury Fandler a vytvořit tento 100% čistý dýňový olej. Svěže zelený s vůní slunce je balzámem pro duši. Kromě toho je cenným přínosem pro zdraví.
Dýňový olej je velmi dobrým zdrojem kyselin omega-3, omega-6 a omega-9.  Obsahuje vitamíny A, B, C, D a také E. Zdaleka to ale není všechno, najdeme v něm i pár minerálů, za zmínku stojí hořčík, draslík, selen a zinek.
Jedinečným ho ale dělá stopový prvek jód, který je součástí každé buňky. Nejvíce je ho ve štítné žláze, ve sliznici žaludku, v mléčných žlázách u žen, v děloze a v prostatě. Lidský organismus si ho neumí syntetizovat, a proto je odkázán na jeho příjem v potravě.

Chuť: exklusivní, silná, sametová chuť ořechů

Použití: dýňový olej je univerzálně použitelný. Můžeme použít do salátů, těstovin, nebo místo másla na čerstvou bagetu. Z mnoha pokrmů dělá dokonce kulinářská překvapení - míchaná vajíčka, vanilková zmrzlina.

Balení skleněná láhev
Objem 1000 ml
Produkt Ölmühle Fandler Rakousko

Dostupnost: Skladem
Kód: FAN-003-k1ggA
692,00 Kč
Top