Divoký kardamom, bio, 50 g

Divoký kardamom z indické džungle
Žádný jiný kardamom nemá tak vysoký podíl éterických olejů jako tento bio kardamom, který roste pouze v nejpřirozenějších podmínkách a je sklízen ručně. Je obzvláště ušlechtilý a cenný, protože plody lze sklízet pouze každé tři roky.
Tento divoký kardamom pochází z národního parku Lake Periyar uprostřed pralesů jižní Indie. Je sklízen malými farmáři za kontrolovaných ekologických podmínek a obchodován ve standardech "fair trade". Kromě toho jsou z výnosů kardamomu podporovány komunity drobných farmářů. Projekt rozvojové pomoci financuje sociální instituce, jako jsou mateřské školky, školy a nemocniční oddělení. Tímto způsobem můžete i vy snadno a pohodlně přispět k těmto obchodním spravedlivým vztahům.

Kardamomová semínka jsou zabalena v zelené slupce, kterou odstraníme bezprostředně před použitím. Můžete si být tak jisti, že přijímáte nejvyšší koncentraci éterických olejů.
Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít hmoždíř. Slupku nařízneme, vysypeme semínka a rozdrtíme.
Chuť: intenzivně svěží, květinová a citrónová, mírně kafrová
Použití: arabská káva/moka, čaj, sušenky, rýžové hrnce/pilaf, ryby, drůbež, zelenina
Tip: slupku po vyloupání nevyhazujte, uchovávejte ji v malé nádobě. Můžete ji použít při vaření rýže, jednoduše ji přidejte do vroucí vody, rýže jemně absorbuje kardamomové aroma.

Hmotnost 50 g
Balení kovová dóza, rozměr 8 cm x 6 cm x 6 cm
Bioprodukt Spice for Life

Dostupnost: Skladem
Kód: SpS-SfL-031-420122
262,00 Kč
Produktová hesla
Top