Omamná vůně Vánoc
Vánoce jsou pro milovníky jídla, gurmány a požitkáře něco jako nekonečný týden plný chutí a zážitků. Oblaka omamných vůní se vznášejí nad tácy s cukrovím, na tržištích si nás za nos přitáhne stánek se svařeným vínem, punčem, nebo perníčky a obsah talířů se v každé rodině změní z chronicky se opakujících celoročních hitů na pokrmy sváteční, díky rozšířené nabídce obchodů mnohdy i exotické.
Blahodárný zázvor
S létem jsme se již neodvratně rozloučili a připravujeme se na nejbaravnější období celého roku. Není však od věci si zavzpomínat právě na hřejivé letní chvilky v nejrozličnějsích exotických krajinách. O mnoho více zajimavější by byla možnost připomenout si letní prožitky a zároveň dopřát tělu něco prospěšného.
Rádi hřešíte ?
Každý z nás si občas rád zahřeší a dopřeje si něco dobrého. A také proč ne. Člověk je tvor od přírody hříšný. Pokud hledáte zajímavý doplněk pro Vaše občasné mlsání, nebo hledáte, čím ozvlášnit dezerty nebo recepty, tak pro Vás máme doporučení.
Lahodný a zdravý koriandr
Koriandr je jednoletá rostlina z čeledě miříkovitých. Svým původem bychom ji našli planě rostoucí ve Středomoří. Její chuť a rozmanitost však znali již ve starém Egyptě a Indii. Dnes se pěstuje koriandr v nejrůznějších částech světa, od Afriky,Ameriky, Asie a Evropy.
Tonka – fazole s chutí vanilky a marcipánu
Tonka fazole nebo také boby Tonka jsou fermentovaná semena stromu s názvem silovoň obecný. Třicetimetrový strom je původem ze severní části Jižní Ameriky
Léto a grilování
Grilovací sezóna 2017 v plném proudu. Máte na grilování už všechno nachystáno? My ano. Připravili jsme a na vlastní kůži vyzkoušeli kořenící BBQ směsi.
Pepř
Pepř, jak ho neznáte. Pepř najdeme snad v každé kuchyni a zdálo by se, že je to něco obyčejného.  My vám teď představíme pepř neobyčejný.
Curry, kari
Slovo „Kari“ lze přeložit jako pikantní omáčka. Britové se pro směs koření nadchli natolik, že ho před 200 lety ve velkém začali importovat do Evropy.
Top