Vajíčková pomazánka s kurkumou
Vajíčková pomazánka s kurkumou. Tradiční svačinový recept trochu jinak.
Big Veg burger
Nečekejte od něj maso, čekejte dobrý burger. Housku se sýrem si taky nespletete s houskou se salámem a při tom je to pokaždé "houska s něčím" a pokaždé může být skvělá.
Jahody s drobenkou a růžovými květy
Máte rádi jahody? A máte rádi růže? A máte rádi rychlé, za to ale velmi chutné dezerty? Upečte si tuto nádheru.
Pink Moon Milk
Růžové mléko na dobrou noc. Vyzkoušejte recept,který Vás zaručeně dostane do říše fantazie !
Chřestový pilaf s šafránem a mandlemi
Sezona chřestu vrcholí, jistě oceníte i méně tradiční recept než chřest s holandskou omáčkou. Vyzkoušejte jednoduchý a velmi chutný pilaf.
Kvítí všemi smysly
Nejpozději s květnem přichází očekávané požitky jara. K nim patří i všudypřítomné kvetení. Rostliny mají neodolatelnou touhu dát vznik nové generaci, a protože se nemohou odebrat někam do přítmí, musí celou věc odbývat ostatním tvorům na očích.
Mlsní jako koza
Ačkoli se kozy do naší krajiny vrací jen pozvolna, bývaly tu dlouhá tisíciletí. Koza jako jeden z nejstarších domestikantů je úzce propojená s lidskou kulturou a jejími mýty a obrazotvorností.
Sůl, pochoutka labužníků
Staří Egypťané si na sůl velmi potrpěli. A jak dokládají antičtí autoři, ani Řekům a Římanům nebyla lhostejná, stejně tak Germánům, Galům, Slovanům, Keltům a dalším.
Kurkuma latté
Zahoďte okovy každodenní rutiny a vyzkoušejte něco nového a trendy. O indickém koření kurkuma už asi slyšel každý z nás, ale kurkuma latté už asi jen málo kdo. Přitom se jedná o výbornou a zdravější alternativu odpolední kávy. Ve světě mezi profesionálními baristy je tento nápoj již známý a velmi vyhledávaný pro svoji jednoduchost přípravy a skvělou chuť.
Omamná vůně Vánoc
Vánoce jsou pro milovníky jídla, gurmány a požitkáře něco jako nekonečný týden plný chutí a zážitků. Oblaka omamných vůní se vznášejí nad tácy s cukrovím, na tržištích si nás za nos přitáhne stánek se svařeným vínem, punčem, nebo perníčky a obsah talířů se v každé rodině změní z chronicky se opakujících celoročních hitů na pokrmy sváteční, díky rozšířené nabídce obchodů mnohdy i exotické.
Blahodárný zázvor
S létem jsme se již neodvratně rozloučili a připravujeme se na nejbaravnější období celého roku. Není však od věci si zavzpomínat právě na hřejivé letní chvilky v nejrozličnějsích exotických krajinách. O mnoho více zajimavější by byla možnost připomenout si letní prožitky a zároveň dopřát tělu něco prospěšného.
Rádi hřešíte ?
Každý z nás si občas rád zahřeší a dopřeje si něco dobrého. A také proč ne. Člověk je tvor od přírody hříšný. Pokud hledáte zajímavý doplněk pro Vaše občasné mlsání, nebo hledáte, čím ozvlášnit dezerty nebo recepty, tak pro Vás máme doporučení.
Top